Aratılan Kelime :
 
Şimdi İndir
Linguatic Sözlük v1.4 b1.28
Ücretsiz Linguatic Sözlükleri
İngilizce Türkçe Sözlük
Türkçe İngilizce Sözlük
İngilizce İngilizce Sözlük
Almanca Türkçe Sözlük
Türkçe Almanca Sözlük
İngilizce Almanca Sözlük
Almanca İngilizce Sözlük
WordNET 2.0 WordNet 2.0
Ücretsiz Linguatic Sözlüğü Edinin
Ücretsiz ve Dağıtılabilir Sözlük
Tek Tuşla Çeviri
Otomatik Tamamlama
Masaüstü Uygulamalarında Herhangi Bir Metni Yakalama
Aynı Anda Birçok Sözlükten Arama Yapma
Ayarlanabilir Ek Arama Seçenekleri
Arama Tarihçesi
Metin Seslendirme Motoru
Ayarlanabilir Ek Görünüm Tipleri
Otomatik Güncelleme
Çoklu Dil Desteği
 1. Linguatic Sözlük, çevirilerinizde size yardımcı olacak çok yararlı bir programdır. Linguatic Sözlüğü hiç bir ücret ödemeden kullanabilir, çevrenizdeki arkadaslarınıza dağıtabilir ve onların da ücretsiz olarak kullanmasını sağlayabilirsiniz. Web sitemizden Linguatic Topluluğuna ücretsiz üye olarak, forum sayfasından Sözlük hakkındaki öneri, elestiri ve sorunlarınızı bize iletebilirsiniz. Linguatic Sözlüğün kullanıcı dostu bir çok özelliği bulunmaktadır.
 2. Çevirisini yapmak istediğiniz kelime yada metine belirlenen fare ve klavye tus kombinasyonu ile basit bir sekilde tıklayarak, Linguatic ’in kapsamlı sözlük veritabanından istenen sonuçlar Linguatic Sözlük penceresinde anında gösterilir. Bu kelime yakalama methodu bir çok değistirilebilir özellik içermektedir. Örneğin ;
  - Belirlenen fare ve klavye kombinasyonu ile bir yada bir den fazla kelime üzerinde sürükleyerek,
  - Fare kursörünü kelimenin üzerine getirip belirlenen tus kombinasyonuna basarak,
  - İmlecin bulunduğu kelime üzerindeyken belirlenen tus kombinasyonuna basarak,
  - Fare kursörünü kelimenin üzerinde belirlenen sürede bekleterek.

 3. Otomatik tamamlama özelliği tam kelimeyi yada metni unuttuğunuzda size yardımcı olmaktadır. Arama kutusuna kelimeyi yazmaya basladığınız anda yazdığınız kelimenin ilk karakterleri ile baslayan açılır menü içinde bir kelime listesi çıkarak kelimeyi tamamlamanıza yardımcı olmaktadır. Bu özellik hem Linguatic Sözlük programında hemde linguatic web sitesinin arama sayfasında kullanılabilir.
 4. Linguatic Sözlük e-posta, web sayfası, doküman yada sohbet programlarınızda hızlı bir sekilde çeviri yapmanızı sağlar. Herhangi bir metni yakalayabilme özelliği Word, Excel, Outlook, Internet Explorer, Adobe Reader ve MSN Messenger gibi bir çok masaüstü uygulamaları ile çalısabilmektedir.
 5. Arama kutusuna kelime yada metni yazarak enter yada arama butonuna bastığınızda, kelime Linguatic’in veri tabanındaki tüm sözlüklerde aranır, istenen sonuçlar sözlük bazında gruplanarak ekranda gösterilir.
 6. Linguatic Sözlük arama seçeneklerinin değistirilebilmesine olanak sağlamakta ve istenilen sonuçlara daha çabuk ulasmanıza yardımcı olmaktadır. 4 çesit arama seçeneği mevcuttur.
  - Tam kelime seçeneği ile yazılan kelimenin tüm karakterleri ile veritabanında arama yapılır.
  - İ çeren seçeneği ile yazılan kelimenin karakterleri içinde geçen tüm kelimeler veri tabanında araması yapılır.
  - İle baslayan seçeneği ile yazılan kelimenin ilk karakterleri ile baslayan kelimeler veri tabanında araması yapılır.
  - İle biten seçeneği ile yazdığınız kelimenin son karakterleri ile biten kelimeler veri tabanında araması yapılır.

 7. Linguatic Sözlük arama yaptığınız son 100 kelimenin listesini tutar. Bu özellik sayesinde istenildiği zaman önceden arama yapılan kelimeler listelenebilir ve yeniden aratılabilir.
 8. Metin seslendirme motoru özelliği ile kelime yada metnin telaffuzunu öğrenebilirsiniz.
 9. Linguatic Sözlük size görünüm tiplerini tercihinize göre değistirebilme olanağı sağlamaktadır. Linguatic Sözlük’ü ayarlar ekranındaki görünüm sekmesinden 45 den fazla aktif görünüm tiplerinden birini seçerek kullanabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz aktif görünümün renk tonu ve satürasyonunu da değistirebilirsiniz.
 10. Linguatic Sözlük’ü güncel sürümleri çıktığında otomatik olarak indirebilir ve yeni versiyona yükseltebilirisiniz. Ayarlar ekranındaki bağlantı sekmesinden bağlantı ayarlarınızı ve otomatik güncelleme zamanını değistirebilirisiniz. İsterseniz otomatik güncelleme islemini elle yapabilirsiniz.
 11. Linguatic Sözlük ‘ün çoklu dil desteği mevcuttur. Ayarlar ekranındaki görünüm sekmesinden, tüm ekralardaki arayüzleri anında ve kolayca istediğiniz dile çevirebilirsiniz.

Etiketler : Türkçe, İngilizce, Almanca, Sözlük, Çeviri, anında çeviri, tek tıkla çeviri, cümle çeviri, indir, seyahat, tatil